Рубльов отпадна от French Open, докато Swiatek, Gauff, Sinner, Tsitsipas продължават напред
Снимка: france24.com
France 24 News | 2024-05-31 | 22:18:20

Шестият поставен Андрей Рубльов укори собственото си поведение, след като беше отстранен от Откритото първенство на Франция от Матео Арналди със 7-6 (6), 6-2, 6-4 в третия кръг в петък.

Рубльов показа разочарование през цялото време от липсата на прецизност, като направи 37 непредизвикани грешки и четири двойни грешки. След като отбеляза форхенд в третия сет, той счупи ракетата си в коляното си четири пъти.

„Напълно съм разочарован от себе си, от начина, по който се държах, от начина, по който се представих, и не мога да си спомня някога да съм се държал по-лошо в турнир от Големия шлем", каза той. „Това беше първият път, когато се държах толкова лошо."

Арналди не беше съгласен.

Freen Open отнема време на непокорните фенове след ' предупреждение за хулигани

„Той прави тези неща почти всеки мач. Лично аз не обръщам много внимание“, каза Арналди. „Но определено ми дава малко увереност, защото означава, че му създавам проблеми, а това, което правех, работеше.“

Рубльов влезе като претендент на Откритото първенство на Франция, след като спечели Мадрид Оупън този месец.

Арналди, класиран на 35-то място, ще се изправи срещу Стефанос Циципас или Жижен Джан, които трябваше да играят по-късно в петък.

Не. 2 Jannik Sinner от Италия напредна, като свали Павел Котов с 6-4, 6-4, 6-4. Шампионът от Откритото първенство на Австралия следва да се изправи срещу Корентин Муте или Себастиан Офнър.

Вицешампионът от Откритото първенство на Франция за 2021 г. Стефанос Циципас също победи Джан Джижен с 6-3, 6-3, 6-1 и следва Арналди.

деветият поставен Циципас, който спечели Мастърса в Монте Карло през април, смята, че играта му е в добра форма. Наградата на големия грък за това, че играе толкова добре? „Много студена ледена баня“, каза той.

От страната на жените, най-високо класираната Ига Светек напредна към четвъртия кръг, като победи Мари Бузкова с 6-4, 6-2. Трикратната шампионка на Откритото първенство на Франция от Полша спечели при четвъртия си мачбол, празнувайки още една победа на Ролан Гарос в деня, в който навърши 23 години.

Бившият френски играч Фабрис Санторо направи интервюто след мача и привлече публиката на корта Филип Шатрие да се присъединят към него, докато пееше „Честит рожден ден“. Swiatek обхвана главата си срамежливо, след това я вдигна и се усмихна широко.

Мачът не беше едноминутното състезание, което имаше с Наоми Осака във втория рунд, когато Swiatek спаси мачбол и грабна последните пет мача.

„Състезание срещу дъжда“: Откритото първенство на Франция играе наваксващо, докато лошото време сее хаос

Все пак Бузкова издържа. Тя спаси един мачбол с уинър от форхенд, а Swiatek удари широк форхенд на друг. Ясен форхенд по линията подпечата победата на Swiatek от четвъртия опит.

„Мари е наистина добър играч, защото е добра в защита, всяка топка ще се върне,“ каза Swiatek, който следващия път се изправя срещу непоставената Анастасия Потапова.

Поставената под номер 3 Коко Гауф победи полуфиналистката на Откритото първенство на Австралия Даяна Ястремска с 6-2, 6-4, принуди Ястремска да извърши 38 непредизвикани грешки на Корта Филип Шатрие и реализира пет от 11-те си точки за пробив. № 17 Людмила Самсонова 7-6 (4), 6-2 на корта Сузане Ленглен, класирана на 51-во място, достигна за първи път четвъртия кръг на турнир от Големия шлем.

Тя ще играе с Гауф. >Шампионът на Откритото първенство на САЩ Гауф беше финалист на Откритото първенство на Франция през 2022 г.

Също като другата американка София Кенин през 2020 г., същата година, когато спечели Откритото първенство на Австралия.

Този път Кенин загуби с 6-2, 7-5 срещу непоставената датчанка Клара Тоусън, която следва двукратната вицешампионка на Уимбълдън Онс Жабер победи срещу поставената под номер 31 канадка Лейла Фернандес с 6-4, 7-6 (5). p>Шампионката от Уимбълдън Маркета Вондроусова победи французойката Клое Паке с 6-1, 6-3. Петата поставена чехка, вицешампионка на Ролан Гарос през 2019 г., следваща среща с квалификантката Олга Данилович, класирана на 125-то място.

Данилович победи Дона Векич с 0-6, 7-5, 7-6 (8), за да стане първа участие в четвъртия кръг на турнир от Големия шлем. Данилович лежеше по гръб и плачеше, докато приемаше победата си.

За четвърти пореден ден дъждът прекъсна играта. Имаше забавяне от около час и половина в петък, последвано от ново забавяне вечерта.